Амплітудна модуляція на практиці

Читаючи статті в інтернеті, стає зрозуміло, що сигнал після амплітудної модуляції повинен виглядати так.

Дійсно виглядає гарно, але як на практиці отримати такий сигнал? Я зміг його отримати за допомогою схеми модуляції на трансформаторі і діоді (на малюнку нижче). Але така схема зменшила подані в неї сигнали в 100 раз. Зі зменшенням амплітуди вихідного сигналу перешкоди стають дуже видимими, тому навіть якщо і підсилити цей сигнал – то вийде суміш корисного сигналу і перешкод.

Тому я вирішив перейти до схеми модуляції на транзисторі. В інтернеті я знайшов тільки одну неробочу схему, які різні користувачі описують і симулюють її в невідомій мені програмі, як я зрозумів її ніхто не паяв і не перевіряв. В симуляторі LTSpice вона також не працює як треба.

Схема, яку копіюють в забугорному інтернеті. В симуляторі LTSpice не видає амплітудної модуляції.

Складається таке враження що взагалі ніхто не збирав реального амплітудного модулятора вдома.

До речі. Коли я бачу схему якогось жучка на 3х деталях – я відразу ж її забраковую. Бо я гарантую, що при збірці вона не запуститься. Як мінімум там немає температурної стабілізації – тобто можливо у радіолюбителя +18 градусів у сараї було, коли він оте паяв, а ти збереш при +25 у квартирі – і не працюватиме. Таке мене не цікавить. Мене цікавить схема, яка пояснюється науково і для якої деталі розраховуються по формулах.

Єдине що я зміг досягти на транзисторі – це ось такий сигнал:

Дійсно, він передається і приймається радіоприймачем, але сигнал спотворений. Одна з його половин зрізана буде при демодуляції – щось там буде чути в динамік, але неякісна передача нас теж не повинна цікавити. Тому я бачу єдиний вихід – підсилювати сигнали з генераторів до значних напруг, наприклад 22 вольта, подавати все це в трансформаторний модулятор. На виході отримаємо більш-менш чистий сигнал, який теж підсилимо до 22 вольт. Заодно висока напруга призведе до передачі радіосигналу на більшу відстань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я spam бот