Новий алгоритм від Google – Bert.

Гугл постійно вводить нові алгоритми для покращення релевантності пошукової видачі. Кожен новий алгоритм подовнює чи заміняє більш старий. Нова система намагається краще зрозуміти пошукові запити користувачів пошуку Google. Берт має на меті не змінити пошукові результати, а зробити їх більш точними. Це звісно всеодно призведе до зменшення трафіку на одні сайти, і до росту на інші.

Що потрібно знати про Google Bert?, а ось що. Берт буде працювати на алгоритмах нейронної мережі. Він буде обробляти не окремі ключові слова, як зазвичай працювали алгоритми раніше, а цілі речення. Обробка речення дозволить скинути результати, які появлялись у видачі через неоднозначне сприйняття певного ключового слова. Таким чином обманути гугла стає дедалі важче, тому веб-майстри мають зосередити свій робочий час на реальній якості сайту для відвідувача, а не для пошукового “павука”.

Алгоритм уже введений в дію?

Перші згадки про алгоритм Берт появилися в жовтні 2019 року. Тестування почалося на батьківщині силіконової долини, тобто в США. Як писалося в твіттері управителів компанії, алгоритм увімкнуть на 10% англомовних довгих запитах. Коротенькі запити з указанням назви фірми трогати не будуть. Це наприклад такий запит “apple 11 buy”. Справа в тому, що класичні алгоритми розбивають довгі запити на групи ключових слів і потім обробляють. Такі дії можуть спотворювати значення запиту і як наслідок неправильно видавати результат.

Чому алгоритм BERT стане кращим?

Класичні алгоритми аналізують ключові слова і відбирають результати. А от BERT має намір зрозуміти контекст пошукового запиту, використовуючи для цього додаткові слова, такі як прийменники. Єдиною проблемою переходу на BERT є вимога великих обчислювальних ресутрів. Наразі в компанії ресурсів вистачає тільки на тестування алгоритму. В майбутньому Google Inc. має намір розробити оптимізовані комплекси, які б справилися з подібними нейронними алгоритмами.

Читайте також про інші зміни від Google. Як відомо з сео новин, Гугл частіше вносить зміни в свою роботи, ніж Яндекс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я spam бот