Как отремонтировать спидометр ВАЗ 2107

Як відремонтувати спідометр ВАЗ 2107

Ця стаття розповість як відремонтувати сам спідометр. Якщо у вас проблеми з тросиком і т.д., то ця стаття не для вас. Практично було визначено, що новий спідометр працює приблизно 30000 – 35 тисяч кілометрів. Після цього стрілка швидкості тільки тиліпається, з часом взагалі перестає “вставати”.

В результаті розбору такого спідометра, було визначено, що причиною поломки є зміщення залізної пластини відносно магніта, а також забруднення всередині.

Магніт у формі ромба закритий зверху залізною пластиною, обидва вони насаджені по центру на вісь. Чомусь через 30 тисяч кілометрів пластина і магніт провертаються, зміщуючи магнітні поля, магнітну індукцію, і вихреві струми в алюмінієвій мисці, яка провертає стрілку.

Для ремонту я закріплюю магніт з металевою пластиною звичайним супер-клеєм. Також я все вимиваю ватною паличкою з рідиною для зняття жіночого лаку.

Щоб виставити правильну швидкість, я виставляю стрілку в довільне, трохи натягнуте пружиною положення, після чого встановлюю це в панель приладів. Їду за містом по рівній дорозі, тримаючи постійну швидкість (~70 км/год) по GPS в смартфоні і порівнюю ці дані з показниками спідометра. Записую швидкості і визначаю на скільки треба скоригувати показники.

Потім я знову знімаю спідометр, зажимаю стрілку двома прижимами, зажимаю алюмінієву миску 4 клаптиками канцелярської гумки, знімаю прижими і стрілку, виставляю правильно стрілку і закріплюю її. Виймаю гумки і все готово.

Як відкалібрувати стрілку спідометра на ВАЗ 2107

Калібрування може знадобитися після заміни редуктора заднього моста на новий з іншим передаточним числом. Різниця в реальній швидкості може бути 10 км/год. Для калібрування я знімаю спідометр, зажимаю стрілку двома прижимами, зажимаю алюмінієву миску 4 клаптиками канцелярської гумки, знімаю прижими і стрілку, виставляю правильно стрілку і закріплюю її. Виймаю гумки і все готово.

Нижче наведено фотографії, які пояснюють всю суть справи, про яку йшла мова в даній статті.

Вид спідометра знизу

Перед зняттям і розбиранням треба помітити як стоїть алюмінієва миска відносно корпуса. Маркером.

Видно провернуту металеву пластину відносно ромба
Поломка – металевий пил, забрундення. В цьому випадку металева накладка магніта не провернулась, а відламалась
Закріплення стрілки для того, щоб виставити правильні показання приладу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я spam бот